Rychlokurz Taojogy pro začátečníky

Rychlokurz základů vnitřní alchymie pro začátečníky

Tento kurz slouží jako nezbytné minimum pro zahájení vlastní každodenní praxe. Teoretický výklad omezíme a budeme hlavně cvičit, abyste sami na sobě zažili účinky práce s energií. Během tří hodin vám předám ucelený základ Taojogy. Techniky budou zjednodušené do úplného základu, aby si s nimi poradili i začátečníci, kteří nemají žádnou zkušenost s meditací a energetickým cvičením. Je to lepší, než kdybychom se podrobně věnovali jen některým technikám a jiné by vám chyběly úplně. Na rychlokurzu si vše vyzkoušíte a získáte jasnou představu, o čem Taojoga je. Pokud vám bude jednoduchý přístup stačit, můžete po zbytek života cvičit, co jste se naučili, a být v rovnováze. Když se budete chtít dál rozvíjet, můžete navázat sérií lekcí vnitřní alchymie, kde se tématice základů věnujeme víc do detailu.

Kurz je pro vás vhodný, pokud si chcete zlepšit zdraví, zbavit se stresu, zotavit se po vyhoření, nenechat se zmítat emocemi a být aktivní a plní sil i v pokročilém věku. Meditující mohou svou praxi obohatit o energetickou složku.

Většina cvičení na Základech probíhá vsedě na stoličce formou meditativních technik. Rád je nazývám aktivní meditace. Nesnažíme se při nich vyprázdnit mysl. Mysl je od toho, aby myslela, zaměstnáme ji tedy vizualizací a vedením energie. Pokud vás vždy nudilo sedět a pozorovat dech, ale chcete dát meditaci ještě šanci, Taojoga může být přesně pro vás.

Naučíte se detoxikovat tělo, uvolnit negativní emoce a pěstovat ctnosti. Odstranit vnitřní konflikt, pocítit vnitřní teplo a plnost. Zjistíte, jak dobře usnout. Můžete být pokojnější, stabilizovat svou psychiku, ukotvit mysl i ducha a najít zdroj vnitřní síly. Můžete být atraktivnější - bude z vás sršet energie a radost. Energie je základ života. Poznáte, jak na vás techniky tao působí a jak si jimi můžete pomoct.

Díky tomu, že techniky Taojogy vychází z tisíciletých tradic a v moderní podobě je cvičí čím dál víc lidí po celém světě, jsou již silně usazené v kolektivním vědomí. Napojujeme se na linii Taoistických mistrů. Samotná cvičení vypadají jednoduše, jde ale o silné a vyladěné praktiky, noví studenti tak mohou dosáhnout rychlého pokroku. Někteří cítí proudit silné energie již na první hodině. Dostat praxi pod kůži usnadňuje i energetický transfer při vedené meditaci ve skupině. Není nutné mít žádné zkušenosti v meditaci a práci s energiemi.

Náplň kurzu

Naučíte se detoxikovat tělo, rozproudit v něm energii, rozpustit stres, zbavit se bolesti, únavy a navázat kontakt se svými orgány. Zjistíte, že každý z nás může pracovat s léčivou energií technikou vnitřního úsměvu.

Dozvíte se, jak pracovat s emocemi - konkrétně a prakticky. Odblokujete a transformujete negativní emoce, energetizujete orgány a aktivujete ctnosti. Zbavíte se potíží s usínáním.

Dozvíte se, co to znamená ustřednit se a jak se to dělá v praxi. Připomenete si původní dech a nekonečný zdroj síly uvnitř každého z nás - energetickou baterii.

Poznáte energetická centra (čakry) z pohledu tao. Pročistíte je, zprůchodníte a harmonizujete. Otevřete si mikrokosmický orbit - dva hlavní meridiány v těle. Naučíte se, jak chránit svou vybudovanou energii před rozptýlením.

Zjistíte, jak můžete s energií expandovat do prostoru. Naučíte se zapojit vnější zdroje - zemskou a nebeskou sílu. Poznáte neomezený zdroj energie, kterou se můžete dobíjet. Potřebujete zakořenit nebo povznést? Spojením nebes a země se naučíte vyvážit jin a jang podle svých potřeb, abyste si zachovali harmonii.

Zacvičíme si tyto techniky:

 • rozcvička na stoličce
 • vnitřní úsměv přes srdce
 • taoistická omlazující masáž orgánů
 • 6 léčivých zvuků
 • vnitřní úsměv ve smyslu podpory 5 prvků
 • aktivace Tantienu
 • původní dech - embryonální dýchání
 • dobití baterie a napojení na původní sílu člověka
 • zprůchodnění energetických center (čaker)
 • mikrokosmický orbit - jinový a jangový meridián
 • zemská energie a nebeská energie

Průběh kurzu

Kurzy se konají v malých skupinách osobně v Brně, po předchozí dohodě je možné je realizovat i online.

Lekce trvá 3 hodiny včetně přestávky. 

Obdržíte PDF s popisem všech cvičení. Kurz je intenzivní, proto doporučuji techniky hned začít procvičovat, ať je nezapomenete.

Cena 1000 Kč